Út, 28. 8.

Novinka v nabídce CK Rubikon, účastníci se dělili na cykloturisty a bikery. My jsme samozřejmě byli ve skupině cykloturistů, Hotel Basurlépe řečeno elektrocykloturistů. Sraz byl na Zličíně na parkovišti před Ikeou v 10.30, chvíli trvalo nakládání a pak jsme již vyrazili na Plzeň, kde jsme ještě přibrali asi 8 bikerů. Jeden z nich byl i můj dávný spolužák z ČVUT, zbytek pak pravděpodobně plzeňští podnikatelé. No žízeň měli pořádnou, dávali o sobě vědět dost nahlas. 

Pokračovali jsme v cestě, píchli jsme kolo (Honza to uřídil a ubrzdil), minuli jsme Regensburg, Mnichov a asi hodinu jízdy za Innsbruckem jsme, již za tmy, sjeli z dálnice a ubytovali jsme se v hotelu Basur v obci Flirsch nedaleko známého lyžařského střediska Sankt Anton am Arlberg. Navečeřeli jsme se a šli si lehnout, přestože v hotelu zuřila tyrolská zábava. Moc hluku.

St, 29. 8.

DavosPo snídani jsme se opět vydali na cestu, u Feldkirchu jsme zamířili na Lichtenštejnsko, kterým jsme projeli a vjeli jsme do Švýcarska. U Landquartu jsme odbočili vlevo a začali jsme pomalu stoupat do hor. Cestou jsme ještě jednou píchli, pro změnu kolo přívěsu, což byla ve srovnání s předním kolem autobusu brnkačka. Do Davosu jsme dorazili kolem půl dvanácté, ubytovali jsme se v areálu Solária a v půl druhé už byl první brífink. Před druhou jsme pak vyrazili na kolech, my cykloturisté jsme to vzali kolem golfového hřiště ke spodní stanici lanovky na Jakobshorn, vyjeli lanovkou nahoru a při relativně slušném počasí jsme se pokochali výhledy na Davos a okolí.  Po chvíli jsme sjeli lanovkou dolů, na kolech projeli Davosem směrem k jezeru, které jsme objeli po západní straně (východní je neprůjezdná) a vyjeli jsme nahoru do wolfgangského sedla, kde jsme se otočili a vrátili se zpět do místa ubytování. Moc jsme toho nenajeli, cca 15 km, ale časově to nešlo víc.                

                                                                         DALŠÍ

Relive 'Davos, seznámení'