28. 8., Po

Autobusem jsme tentokrát vyrazili na sever ostrova Cres, vyložil nás u hlavní silnice na malé náhorní plošině. Nasedli jsme na kola, ještě asi 2 km jsme pokračovali po hlavní, načež jsme odbočili doprava a rázem jsme byli nad druhou, východní stranou ostrova. Foukal poměrně silný vítr a my jsme se jali sjíždět z kopce dolů do obce Beli ležící u moře. Z nějakých 400 m n. m. jsme sjeli na cca 50, dole v obci jsme chvíli poklábosili s kolegy ze zájezdu, já jim vysvětli, jak se dostanou na římský most a silnici a pak jsme již začali stoupat opět nahoru. Autobus čekal pořád na místě, kde nás vyložil a my jsme vzhledem k silným poryvům větru etapu po 18 km ukončili a busem jsme se vrátili na hotel, kde jsme zopakovali činnosti jako v předchozích dnech. V moři moc lidí nebylo, přeci jenom vítr mnohé odradil, nikoliv však nás.

29. 8., Út

Tak tohle jsme prokaučovali! Již večer byl liják a bouřilo, u snídaně sice bylo počasí jakž takž, ale kolem 9. hodiny opět začalo pršet a bouřit. Odjezd autobusu byl v 10,00 hod., pršelo, bouřilo, a tak jsme se rozhodli dnešek odpískat. Kdo mohl tušit, že když autobus dojel na Mali Lošinj, tak že tam nepršelo a etapu si kolegové, kteří se výletu zúčastnili, odjeli v pohodě. Na hotelu pršelo do půl jedné, pak se trochu vyčasilo a my vyrazili k moři. Když jsme se koupali, tak i hřmělo a po 16. hodině se opět rozpršelo. No zabitý den, již dlouho něco takového nepamatuji.

A tím jsme ukončili naše kvarnerské putování. Z hlediska cyklistiky to byl, vzhledem k vysokým teplotám, nepříliš dobrý zájezd, moc jsme toho nenajezdili, ale při těchto teplotách ztrácím radost z jízdy na kole. Jediné pozitivum tedy bylo letos již neplánované koupání v moři, to je samozřejmě požitek. Tak snad příště.