Laško, 21. – 26. 6. 2024

Žhavá novinka, slovinské Laško, nás zaujala hned koncem listopadu, kdy CK Eurocykl Herdegen vydala katalog na letošní sezónu. Neváhali jsme, rychle si zájezd objednali a udělali jsme dobře – všechny termíny byly záhy vyprodány, a tak jsme jen vyhlíželi datum začátku doufaje, že se naše očekávání naplní. A ono se naplnilo.

Tentokrát s námi vyrazil i Vráťa, který s námi byl naposledy v roce 2007 ve Švédsku s Adventurou takže i trocha nostalgie.

Začali jsme obligátně v Praze na parkovišti u obchodního centra Ikea na Zličíně, odkud jsme v pátek po sedmé hodině vyrazili směr Brno. Cestou jsme ještě zastavili na pumpě u Velkého Meziříčí, kde jsme nabrali několik účastníků a pak již Zvonařka v Brně, kde nastoupila většina cyklistiky chtivých kolegů. Tentokrát jsme ani nezastavili na Mikulově, ale rovnou jsme pokračovali na Vídeň a poté směr na Graz a kousek pod Mariborem jsme se stočili na západ na Celje odkud to bylo do Laška již coby kamenem dohodil (a zbytek došel pěšky). Kolem 18. hodiny jsme se ubytovali v hotelu Thermana Park, akorát včas abychom vyrazili na první večeří. Jak je ve Slovinsku zvykem, jídla byla přehršel a samé dobroty, byla i zmrzlina k dispozici a pivo bylo z místního pivovaru Laško.