Toskánko, 30. 8. – 8. 9. 2016

Po desti letech jsme opět vyrazili do Toskánka, tetokrát do vnitrozemí do okolí vyhaslé sopky Monte Amiata a to s CK Eurocykl Herdegen

Půvabné Toskánsko s úrodnými údolími, bohatou vegetací a příjemným klimatem se rozkládá ve střední Itálii při pobřeží Tyrhénského moře. Na severu sousedí s provincií Emilie-Romagna a Ligurií, na východě s Umbrií a Marche a na jihu s Laziem.

Kraj bohatý na historii se pyšní středověkými náhorními městečky, která mají své kouzlo a osobitost, a jako kolébka renesance také unikátní sbírkou uměleckých děl. Dodnes v Toskánsku najdete řadu památek připomínajících místní nejstarší obyvatele, Etrusky a Římany, překrásné kostely a bezpočet renesančních staveb.

Silničky, vedoucí k usedlostem na vrcholcích, se klikatí krajinou mezi zelenými stráněmi, vinicemi, olivovými háji a alejemi cypřišů. Venkovské statky, panská sídla a středověké osady, které se dochovaly téměř nedotčené od dob, kdy byly založeny na vrcholcích pahorků, tvoří společně celek obdivuhodného architektonického bohatství.

Toskánské pobřeží s piniovými hájky a zátokami je také příliš přitažlivé na to, aby se mu dalo odolat. Stejně tak mnohé návštěvníky lákají i toskánské termální lázně.

Kromě přírodních krás, historických památek a uměleckých sbírek se můžete seznámit také s lidovými tradicemi a zúčastnit se různých slavností.

Toskánsko je známé slavnými víny a bohatou škálou regionálních specialit. Regionální kuchyni s pokrmy z oblíbené zvěřiny, mořských ryb nebo různým sladkostem nelze odolat.

Toskánsko (22 990 km2; 3,5 miliónů obyvatel) oficiálně tvoří 10 provincií.

1. den - cesta do Itálie 2. den - Pienza 3. den - Saturnia
4. den - Bagno Vignoni 5. den - Pitigliano 6. den - Lago di Bolsena
7. den - Castel del Piano 8. den - Saturnia 9. den - Bagni San Filippo