Úterý, 27. 9.

Od rána vydatně pršelo, a tak nikdo na kola nechtěl. V plánu byla návštěva termálů v Hegykö. Ujal se můj návrh, aby autobus zastavil ve Fertöd u zámku Esterházyů a tak kolem desáté autobus zastavil na parkovišti asi kilometr od zámku. Půjčil jsem si nepromokavé pončo a ve vydatném dešti jsem došel k zámku a udělal pár fotek budovy i zahrady. Pak již rychle zpět k autobusu. Po poledni jsme se přesunuli cca 7 km do Hegykö do termálních lázních, kde jsme strávili odpoledne. Návštěva byla korunována mým setkáním se spolužačkou Kamilou (chodili jsme spolu na základku i na gympl) v jednom z bazénů. No svět je malý. Vymáčení jsme se navečer vrátili na hotel, kde nás čekala poslední večeře.

Středa, 28. 9.

Po snídani jsme vše naložili do autobusu a vyrazili na cestu domů. Cestou jsme ještě zastavili v Eisenstadtu, hlavním městě Burgenlandu, kde jsme navštívili zámeckou zahradu paláce Esterházyů, já pak ještě zaběhl udělat i pár fotek samotného paláce. Cesta do Prahy probíhala v pohodě, na Chodov jsme dorazili v 17.30 hodin, Martin již čekal a kolem 19. hodiny jsme byli v Ústí. Tak pro letošek hotovo.

MAPKA

Na mapě jsou kromě tras vyznačena jako body místa, která jsme navštívili bez kol (Fertöd, Hegykö a Eisenstadt). Po kliknutí na trasu či bod se objeví foto a v případě tras i další informace.