Neziderské jezero, 24. – 28. 9.

Po návratu z posledního zájezdu nám přišlo líto ukončit již konce srpna sezónu, a tak jsme vyrazili s Eurocyklem Herdegen na poslední volný a možný zájezd, a to k Neziderskému jezeru. Sice jsme tam již dvakrát byli, s Adventurou v roce 2012 a s Rubikonem v roce 2018, ale doufali jsme, že tento zájezd bude alespoň v něčem trochu jiný než ty předchozí. V obou minulých zájezdech jsme spali v Hegykö, poprvé bylo ubytování bez jídla, podruhé se snídaní, tentokrát jsme byli ubytování v Soproni v hotelu Lövér s polopenzí. Hotel byl na jižním okraji města v lese, malinkou nevýhodou bylo, že pokud byl odjezd či příjezd od či k hotelu, muselo se projet na kolech celým městem, což bylo poněkud náročnější na navigaci, ale díky našemu Garminu jsme s tím neměli problém.

Sobota, 24. 9.

Vyrazili jsme stejným autobusem se stejným řidičem po třetí za sebou ráno z Chodova na Brno, kde jsme nakládali další účastníky a poté již klasika přes Vídeň a za ní jsme to stočili doleva na A3 do Burgenlandu, což je nejmenší rakouská spolková země, která se rozkládá okolo většiny Neziderského jezera. Mimochodem je to největší vodní plocha v Rakousku. Na hotelu jsme byli kolem 14. hodiny, ubytovali jsme se, převlékli do cyklistického a od hotelu jsme vyjeli na první vyjížďku. Vybrali jsme si středně dlouhou trasu, nejprve jsme projeli celým městem a na severním okraji jsme opustili Sorpon ve směru na Fertörakos. Část trasy vedla lesem kolem koupacích rybníčků, ale na koupání ve volné přírodě to fakt nebylo. Ve Fertörakos jsme se stočili do směru na Balf a pomalu, zhruba po vrstevnici jsme brázdili mezi vinicemi, po levé ruce jsme viděli plochu jezera. Pár kilometrů před Balfem jsme se stočili doprava do kopečka a zamířili zpět do Soproně. Opět jsme projeli celým městem od severu k jihu a po 18. hodině jsme dorazili zpět na hotel, za docela pěkného podzimního počasí zhruba 30 km. Trochu jsme se zkulturnili a vyrazili na večeři, jídla, co hrdlo ráčelo a tak to ma byt.

MAPKA

Na mapě jsou kromě tras vyznačena jako body místa, která jsme navštívili bez kol (Fertöd, Hegykö a Eisenstadt). Po kliknutí na trasu či bod se objeví foto a v případě tras i další informace.