Provence 2022, 9. – 18. 6.

Po sedmi letech jsme se opět rozhodli pro návštěvu Provence, oproti poslední návštěvě tentokrát v jarním termínu a na elektrokolech. Stejná CK Eurocykl Herdegen, stejné ubytování, stejný program – tak uvidím, co se za těch 7 let změnilo. Je to již celkově třetí výlet do Provence, ten první byl již v roce 2007 s Adventurou.

Vše začalo jako obvykle v Praze na Zličíně v sousedství OD Ikea, odkud jsme odjeli ve čtvrtek v 10:45 zcela zaplněným autobusem nejprve do Plzně, kde nastoupili ještě dvě účastnice, a po krátké zastávce na Rozvadově jsme vjeli do Německa, které jsme projeli s jedinou zastávkou.  Pořád na západ po A6 až pod Heidelberg, kde jsme se stočili na jih a po A5 přes Karlsruhe na úroveň Štrasburku, kde jsme přejeli Rýn, tvořící hranici mezi D a F a zamířili opět na jih do Colmaru. Tady jsme v BαB hotelu nocovali – již jsme tu přespali několikrát, v případě zájezdu do Alsaska jsme tu spali celý týden. Bohužel velké zklamání pro nás bylo uzavření asijské restaurace, která byla hned vedle a kde jsme se tenkrát stravovali, a to formou švédských stolů. Bylo to skvělé, tentokrát jsme si tedy museli vystačit s vlastními zásobami.

Po snídani, která tentokrát nestála za nic (včerejší bageta ☹), jsme pokračovali v cestě již pořád směrem na jih a se dvěma přestávkami jsme kolem 17. hodiny dorazili do obce Saint-Quentin-la-Poterie, kde jsme si mohli koupit víno ve speciálním obchodě a jídlo v nedalekém Carfouru. Kolem 18. hodiny jsme pak dorazili do našeho kempu Le Moulin Neuf a ubytovali se v bungalovech, které od minula přeci jenom trochu zmodernizovali – v koupelnách nové sprchové kouty, povlečení jsme již nemuseli mít vlastní, pouze ručníky. Vyskytlo se pár drobných nedostatků, ale nejeli jsme do 5 hvězdičkového, ale na cyklistický zájezd, takže v pohodě. Večeřa byla v tento den v 19:30 (dnes to byly lasagne), v další dny o půl hodiny dříve, snídaně jsme si dělali sami. K večeři jsme dostávali sklenku až dvě vína zdarma, pivo jsme si kupovali u řidičů autobusu – ti byli staří známí Jura a Míra, stejně tak i vedoucí zájezdu Vlastimil, který nám vloni hodně pomohl při nehodě v Dolomitech. A tak po večeři rychle spát a nabrat síly do první cyklistické etapy.